Sportowa integracja z logo „Prawdziwy Styropian” w ramach projektu ARBET z kulturą

14 maja 2019

Czym jest w FS ARBET sport? Sport to rozszerzenie projektu „ARBET z kulturą„. W tym projekcie Fabryka  wspiera społeczności, w których działa. Jednym ze sposobów wspierania społeczności lokalnych jest propagowanie zdrowego trybu życia, sportu, rekreacji. Sportowy #ARBETTeam to grupa pracowników i przyjaciół Fabryki Styropianu ARBET, zrzeszająca miłośników sportu, którzy amatorsko lub wyczynowo uprawiają różne dyscypliny. […]

Czym jest w FS ARBET sport? Sport to rozszerzenie projektu „ARBET z kulturą„. W tym projekcie Fabryka  wspiera społeczności, w których działa. Jednym ze sposobów wspierania społeczności lokalnych jest propagowanie zdrowego trybu życia, sportu, rekreacji.

Sportowy #ARBETTeam to grupa pracowników i przyjaciół Fabryki Styropianu ARBET, zrzeszająca miłośników sportu, którzy amatorsko lub wyczynowo uprawiają różne dyscypliny. ARBET Team to duża grupa kolarzy, ale i amatorów innych dyscyplin. Z logo ARBET w całej Polsce można zobaczyć biegaczy, kijkarzy, zawodników bubble football, wake’a, rolkarzy a nawet wędkarzy. Team ARBET to również kilku zawodników występujących w barwach Fabryki poza granicami Polski.

ARBET na podium

Tylko w ostatnim czasie nieformalna drużyna ARBET odnosiła kilka sukcesów i brała udział w wielu zawodach. Sukcesy sportowe to m.in.:

  • IV Maraton Szosowy Miedwie 5-miejsce w kategorii K-4,
  • II miejsce drużynowo w I Mistrzostwa Branży Budowlanej MTB w Połczynie,
  • zawody MTB m.in. w Puszczy Bukowej i Moryniu,
  • Festiwal Biegowy PKO, półmaraton rolkarski w Bydgoszczy.

ARBET wspiera też Chełmska MTB Koszalin i jest współorganizatorem Szosowych Czwartków w Koszalinie.

Przyjaciele i pracownicy ARBETu mogą dołączać do drużyny na FB TUTAJ (grupa zamknięta) lub poprzez fanpage Fabryki. O wcześniejszych sukcesach można przeczytać m.in. TUTAJ.

ARBET z kulturą

Kulturalny projekt Fabryki to sport oraz – oczywiście – wszystkie aktywności kulturalne: szeroko pojęta sztuka, literatura, nauka, działalność społeczna itp.

ARBET z kulturą to również lokalne inicjatywy integracyjne.

Warto też pochwalić się wspieraniem edukacji – np. dzięki ARBETowi uczniowie z szkoły podstawowej nr 6 w Gostyniu miały okazję zrobiłć iglo. Oczywiście z HYDROPIANu. Przy okazji można było porozmawiać o globalnym ociepleniu i zmniejszaniu tego zjawiska im.in. poprzez prawidłowe ocieplanie budynków.

Arbet | Prawdziwy styropian