Przednówek z ARBETem z kulturą

7 marca 2019

FS ARBET to nie tylko styropian, płyty i kształtki – to przede wszystkim ludzie pełni pasji i chęci dzielenia się nią z innymi. Przełom lutego i marca przyniósł nowe wydarzenia kulturalne, którym patronuje ARBET Z KULTURĄ. 28 lutego 2019 roku w Teatrze RONDO w Słupsku odbyło się spotkanie autorskie z dr Jolantą Kazimierczyk – Kuncer. […]

FS ARBET to nie tylko styropian, płyty i kształtki – to przede wszystkim ludzie pełni pasji i chęci dzielenia się nią z innymi. Przełom lutego i marca przyniósł nowe wydarzenia kulturalne, którym patronuje ARBET Z KULTURĄ.

28 lutego 2019 roku w Teatrze RONDO w Słupsku odbyło się spotkanie autorskie z dr Jolantą Kazimierczyk – Kuncer. Książka jej autorstwa „JEDZIEMY DO ROSJI” daje okazję przenieść się w czasie o 200 lat i zapoznać się ze światem, który w Polsce jest bardzo mało znany. Rosja sprzed dwóch wieków widziana oczami podróżników i literatów z zewnątrz to fascynujący klimat, wydarzenia i historie.

Samo spotkanie okazało się wspaniałą podróżą intelektualną.

Doktor Jolanta Kazimierczyk – Kuncer jest wykładowcą Politechniki Koszalińskiej. Gościem spotkania była również dr hab. Danuta Zawadzka, prof. nadzw. prorektor ds. Kształcenia Politechniki Koszalińskiej. Spotkanie rozpoczęła Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury. Spotkanie z autorką książki poprowadziła profesor Bernadetta Żynis.

Dzień później w Koszalinie odbyło się w Galerii Centrum Kultury 105 spotkanie z dwoma znakomitymi artystami i popularyzatorami nauki:

  • prof. dr hab. Mariuszem Dąbrowskim
  • oraz prof. Waldemarem Marszałkiem,

absolwentami Liceum Plastycznego w Koszalinie, a obecnie szanowanymi profesorami Akademii Plastycznych w Warszawie i Gdańsku. Na spotkaniu pojawił się też Edward Funke i obdarował gości albumami „Moja Podróż”.

Zdjęcia:

– ze spotkania w Słupsku – Grzegorz Funke,
– z wydarzenia w Koszalinie – Wojciech Szwej.

Arbet | Prawdziwy styropian