Odjazdowa Sztuka Koszalińska – czyli bliżej artystów

23 kwietnia 2018

„Odjazdowa Sztuka Koszalińska”, czyli projekt mający na celu rozpowszechnienie twórczości lokalnych artystów koszalinianom. FS ARBET zaangażowała się we wsparcie ciekawej inicjatywy bardzo młodych ludzi. Autorami pomysłu są uczniowie prestiżowego koszalińskiego I LO im. St. Dubois. To kolejny w krótkim czasie projekt zorganizowany wspólnie z młodymi ludźmi. Dzięki młodzieży w koszalińskich autobusach przez tydzień zamieszkali – […]

„Odjazdowa Sztuka Koszalińska”, czyli projekt mający na celu rozpowszechnienie twórczości lokalnych artystów koszalinianom. FS ARBET zaangażowała się we wsparcie ciekawej inicjatywy bardzo młodych ludzi. Autorami pomysłu są uczniowie prestiżowego koszalińskiego I LO im. St. Dubois. To kolejny w krótkim czasie projekt zorganizowany wspólnie z młodymi ludźmi.

Dzięki młodzieży w koszalińskich autobusach przez tydzień zamieszkali – poprzez swoją sztukę – artyści. Pokazywano fotografie, grafiki, grała muzyka. Na koszalińskim rynku tańczyły zespoły, swój talent prezentowali młodzi muzycy, często naprawdę niebanalnie.

Wydarzenia moderowała młodzież i to właśnie młodzi ludzie sami zarządzali swoim projektem. Dla Fabryki, której celem jest wspieranie inicjatyw w społecznościach lokalnych, jest szczególnie ważne, by właśnie takie wydarzenia były odpowiednio eksponowane i dawały się zauważyć przez zwykłych odbiorców kultury.

Arbet | Prawdziwy styropian