Działania dla WOŚP, Wandzina i społeczności Koszalina

8 stycznia 2018

W ramach projektu ARBET z kulturą Fabryka stara się wspierać i promować wszelkie działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych, w tym takie, w których angażowanych jest wiele osób zainteresowanych szeroko pojętą kulturą, sztuką, sportem amatorskim, a także innymi działaniami o dobrej energii. Jedną z osób od samego początku zainteresowanych tworzeniem ARBETu z kulturą jest Grzegorz […]

W ramach projektu ARBET z kulturą Fabryka stara się wspierać i promować wszelkie działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych, w tym takie, w których angażowanych jest wiele osób zainteresowanych szeroko pojętą kulturą, sztuką, sportem amatorskim, a także innymi działaniami o dobrej energii.

Jedną z osób od samego początku zainteresowanych tworzeniem ARBETu z kulturą jest Grzegorz Funke, jeden ze udziałowców Fabryki. Grzegorz Funke jest biznesmenem, doktorem nauk technicznych, ale również twórcą, człowiekiem oddanym sztuce, fotografem z ponad 50letnim dorobkiem i osobą zasłużoną dla kultury Koszalina. W ostatnim czasie Fabryka wydała kalendarz „Dzieci Świata”, złożony ze zdjęć Funke. Prawie cały nakład trafił do klientów i przyjaciół Fabryki. Nierozdane zostały tylko pojedyncze egzemplarze.

Aukcja WOŚP

Jeden z pozostałych jeszcze kalendarzy został zachowany, by trafić na najbliższą aukcję WOŚP. Prócz kalendarza twórca przekazał też album „Moja podróż. Przez sześć kontynentów do Swisłoczy” oraz zdjęcie ze strony kalendarza z miesiąca sierpnia, formatu 60×80 cm. Przekazanie nastąpiło w siedzibie sztabu WOŚP w Koszalinie na ręce szefa Jacka Bartkowskiego i zastępcy Krzysztofa Plewy. Przedmioty będą licytowane podczas Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższy weekend, 14 stycznia, na rynku staromiejskim w Koszalinie.

WYSTAWA W WANDZINIE

W ostatnim czasie Grzegorz Funke miał też wystawę zdjęć w zaprzyjaźnionym z ARBETem ośrodku w Wandzinie. Wystawa „Chiny – tradycja i kultura”  jest eksponowana od 20 grudnia 2017 roku w Ośrodku Readaptacji Stowarzyszenia  Solidarni „PLUS” Szkoła Życia w Wandzinie. To już  kolejny taki projekt w Wandzinie. Współpraca artysty z ośrodkiem trwa nieprzerwanie od dwudziestu lat. Grzegorz Funke za swoją działalność został już nawet odznaczony – w roku 2008 został wyróżniony  medalem „Ludzie dla Ludzi” przez  Eko Szkołę Życia w Wandzinie.

FOTOGRAFIA Z DUSZĄ

To jednak nie koniec działań twórcy – od Nowego Roku Funke zaczyna cykl spotkań nt. fotografii  w Kawiarni „Kawa z duszą” w Koszalinie. W każdą drugą środę kolejnych miesięcy partner wydarzenia, ARBET z kulturą, zaprasza do kawiarni na rozmowy z artystą. Najbliższe spotkanie już 10 stycznia, godz. 18.00. Miejsce: Kawiarnia „KAWA Z DUSZĄ” Koszalin ul. Dzieci Wrzesińskich 9/2.

Na pierwszym zdjęciu od lewej Krzysztof Plewa, Grzegorz Funke, Jacek Bartkowski. Na kolejnych – wystawa w Wandzinie.

 

Arbet | Prawdziwy styropian