Jubileusz SSO i Konferencja ETICS

11 maja 2018

Jubileusz SSO i Konferencja ETICS – dwa ważne wydarzenia miały miejsce w ciągu dwóch majowych dni. Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia pracy dla polskiej branży ociepleń. Ważna część obchodów miała miejsce na właśnie zakończonej V Międzynarodowej Konferencji ETICS. Organizacja, założona w 2003 roku przez 5 firm, dzisiaj zrzesza […]

Jubileusz SSO i Konferencja ETICS – dwa ważne wydarzenia miały miejsce w ciągu dwóch majowych dni. Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia pracy dla polskiej branży ociepleń. Ważna część obchodów miała miejsce na właśnie zakończonej V Międzynarodowej Konferencji ETICS. Organizacja, założona w 2003 roku przez 5 firm, dzisiaj zrzesza 30 podmiotów. Są to producenci systemów ociepleń ETICS i ich komponentów oraz dwa stowarzyszenia branżowe producentów materiałów termoizolacyjnych. Stowarzyszenie realizuje projekty, które propagują wiedzę na temat systemów ociepleń wśród różnych grup odbiorców. Celem jest edukacja rynku. Dzięki temu rośnie świadomość znaczenia jakości i kompletności stosowanych na elewacjach rozwiązań.

Kilkudziesięciu specjalistów z firm członkowskich tworzy Komisję Techniczną SSO, która opracowała kilka wydań wytycznych, instrukcji i zaleceń dla wykonawców i użytkowników systemów ETICS. Najnowsza inicjatywa Komisji to Kalkulator łączników SSO, nowatorski program określający liczbę niezbędnych łączników mechanicznych zależnie od siły oddziaływania wiatru na elewacje budynków. Program zaprojektowano w ramach współpracy SSO z Politechniką Poznańską.

Od 2014 roku Stowarzyszenie organizuje Międzynarodową Konferencję ETICS, która stała się głównym forum łączącym różne środowiska związane z branżą ociepleń i miejscem aktualnej debaty. W V Międzynarodowej Konferencji ETICS w Łochowie udział wzięło ponad 140 gości ze środowisk biznesowych i naukowych.

A tu informacja o poprzedniej konferencji.

Arbet | Prawdziwy styropian