Jaki materiał wybrać do ocieplenia budynku w trosce o czyste powietrze

14 lipca 2021

O tym, jaki materiał wybrać do ocieplenia budynku w trosce o czyste powietrze, opowiada kolejny film przygotowany przez PSPS. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu przygotowało serię filmów poświęconych styropianowi. 6 lipca miała miejsce premiera pierwszego odcinka a z 13 na 14 lipca premiera drugiego filmu o styropianie. Drugi film Tym razem o ekologicznym ocieplaniu budynku. Paweł […]

O tym, jaki materiał wybrać do ocieplenia budynku w trosce o czyste powietrze, opowiada kolejny film przygotowany przez PSPS.

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu przygotowało serię filmów poświęconych styropianowi. 6 lipca miała miejsce premiera pierwszego odcinka a z 13 na 14 lipca premiera drugiego filmu o styropianie.

Drugi film

Tym razem o ekologicznym ocieplaniu budynku. Paweł Orleański opowiada o ekologii, a także o zaletach najczęściej wybieranego w Europie materiału do termoizolacji i ocieplania budynków. W tym odcinku informacje o:

  • składnikach,
  • właściwościach termoizolacyjnych,
  • benefitach,
  • zaletach,
  • oraz o zasadach używania i rządowych programach wsparcia w termoizolacji styropianem.

Jaki materiał wpływa na Czyste Powietrze?

Styropian jest korzystny dla środowiska, dla naszych finansów i dla naszych podatków. W jaki sposób? Wszystko dzięki programowi Czyste Powietrze.

W ramach tego programu osoby fizyczne (właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych) o dochodach miesięcznych do 1400 zł/os. (gospodarstwa wieloosobowe) lub do 1960 zł (gospodarstwa jednoosobowe), mogą otrzymać dotację do 60% poniesionych kosztów realizacji eko-inwestycji. Maksymalna kwota to 37 tys. zł. Na ocieplenia styropianem również można dostać dofinansowanie.

Pozostali beneficjenci „Czystego Powietrza”, z rocznym dochodem do 100 tys. zł, mogą starać się
o wsparcie do 25 tys. zł przy wymianie źródła ciepła oraz montażu instalacji fotowoltaicznej. Co więcej – mogą starać się o dotację do 30 tys. zł, jeśli inwestycja obejmuje pompę ciepła oraz instalację PV. Natomiast osoby, których dochód przekracza 100 tys. zł, mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej w rozliczeniu PIT (do 53 tys. zł).

Udogodnienia dla chętnych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował nowe udogodnienia dla osób starających się o dotację:

  • kalkulator dotacji,
  • wydłużenie realizacji przedsięwzięcia o dodatkowe pół roku
  • listę urządzeń i materiałów zgodnych z programem.

Więcej o termomodernizacjach m.in. TU.

Arbet | Prawdziwy styropian