Drużyna ARBET kręci 600 km pomocy. Tym razem dla Szymka z Pucka

8 maja 2024

ARBET Team już czwarty raz dołącza do corocznego MEGA maratonu pomocy czyli do akcji „600 km pomocy”. Zbieramy środki na pomoc dla 13-letniego Szymona z Pucka. ARBET Team (czyli Drużyna ARBET) dołącza znów do akcji 600 km pomocy. Po raz pierwszy członkowie nieformalnej Drużyny Fabryki Styropianu ARBET dołączyli do akcji w 2021 roku. Wtedy to […]

ARBET Team już czwarty raz dołącza do corocznego MEGA maratonu pomocy czyli do akcji „600 km pomocy”. Zbieramy środki na pomoc dla 13-letniego Szymona z Pucka.

ARBET Team (czyli Drużyna ARBET) dołącza znów do akcji 600 km pomocy. Po raz pierwszy członkowie nieformalnej Drużyny Fabryki Styropianu ARBET dołączyli do akcji w 2021 roku. Wtedy to akcja miała na celu wsparcie Szczepana Ligary, sportowca-amatora, którego marzeniem był handbike (ręczny rower).

W kolejnym roku ARBET wspierał wraz z „600 km pomocy” działania na rzecz Agaty Augusiak, koszalińskiej dziennikarki.

W ubiegłym roku akcja miała na celu wsparcie rehabilitacji małego Mikołaja z Koszalina.

600 km dla Szymona z Pucka

Dzięki akcji z 2021 roku Szczepan Ligara jeździ na swoim handbike’u. Wsparcie z 2022 pozwoliło dziennikarce Agacie Augusiak, koszaliniance walczącej o swoją sprawność z SM, skorzystać aż trzykrotnie z turnusów rehabilitacyjnych. Ubiegłoroczna akcja z kolei pozwoliła małemu Mikołajowi na kosztowną a niezbędną rehabilitację.

W tym roku organizator „600 km pomocy” wskazał nowy cel. Tym razem potrzebne są pieniądze na sfinansowanie pionizatora, który może odmienić życie pewnego chłopca. Szymon Rutha ze Starzyna w Gminie Puck jest 13-letnim chłopcem z zespołem Sturge’a-Webera oraz szeregiem innych problemów zdrowotnych. Szymon nie chodzi i samodzielnie nie siedzi. Nie mówi, bardzo słabo widzi i słyszy. Jest także częściowo sparaliżowany. Pionizator, który może pomóc mu w codziennym funkcjonowaniu, to krok w stronę lepszego życia.

Na ten cel potrzeba przynajmniej 15 tysięcy złotych.

Rodzice Szymona – Patrycja i Łukasz – codziennie walczą o jego lepszy komfort życia, a my w tym roku zamierzamy im w tym pomóc.

Organizator „600 km pomocy”, Cezary Bogdański, Szczepan Ligara, a także członkowie ARBETowego Teamu zapraszają 11 maja na start maratonu pomocy.

Najważniejsze jest wpłacenie choćby najskromniejszego datku na konto zbiórki:

Rotary Club Elbląg Centrum

58 2030 0045 1110 0000 0417 0740

BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Elblągu

Z DOPISKIEM „SZYMON”

Arbet | Prawdziwy styropian