Drużyna ARBET będzie kręcić kilometry z pomocą Agacie Augusiak

6 maja 2022

Drużyna ARBET będzie kręcić kilometry z pomocą Agacie Augusiak: to oznacza, że od jutra przez kolejny tydzień zacznie się nowy, 600-kilometrowy maraton pomocy rowerowej. Pojadą w nim z pomocą członkowie ARBET Team. Drużyna ARBET dołączyła po raz pierwszy do akcji 600 km pomocy w ubiegłym roku. Wtedy kolarze amatorzy i wyczynowcy „kręcili” na rzecz Szczepana […]

Drużyna ARBET będzie kręcić kilometry z pomocą Agacie Augusiak: to oznacza, że od jutra przez kolejny tydzień zacznie się nowy, 600-kilometrowy maraton pomocy rowerowej. Pojadą w nim z pomocą członkowie ARBET Team.

Drużyna ARBET dołączyła po raz pierwszy do akcji 600 km pomocy w ubiegłym roku. Wtedy kolarze amatorzy i wyczynowcy „kręcili” na rzecz Szczepana Ligary, który marzył wtedy o handbike – rowerze ręcznym. Udało się – a teraz pora na akcję dla kolejnej potrzebującej osoby.

ARBET i kilometry z pomocą

W 2021 dzięki inicjatywie Cezarego Bogdańskiego udało się nakręcić kilometry z pomocą dla Szczepana. Szczepan Ligara (na zdjęciach) w młodości stracił obie nogi, ale nigdy nie przestał być aktywnym człowiekiem. Jego marzeniem był handbike, napędzany siłą mięśni rąk. Uczestnicy akcji „kręcili” i  zachęcali do wpłat na konto Rotary Club Elbląg na rzecz zbiórki. Akcję nagłaśniała m.in. Fabryka Styropianu ARBET. Zebrano bardzo dużą kwotę, resztę dopłaciły Rotarianki.

W tym roku akcja prowadzona będzie na rzecz Agaty Augusiak, fantastycznej, kreatywnej dziennikarki koszalińskiej, której SM odebrało sprawność. Dzięki zebranym środkom będzie można sfinansować turnusy rehabilitacyjne, które pomagają Agacie stawiać czoła chorobie. Jeden turnus to kwota 3,9 tysiąca złotych. Już teraz, przed „kręceniem” zebrano datki na prawie dwa turnusy, ale potrzeby są znacznie większe.

Akcja rowerowa zaczyna się w sobotę 7 maja i potrwa do 12 maja. Główni „kręcącymi” w maratonie to: Cezary Bogdański i Szczepan Ligara. Na trasie dołączą do nich też członkowie ARBET Team.

Zaplanowano trasy:

  • z Ustronia Morskiego do Mielna (22 km w jedną stronę),
  • z Ustronia do Mrzeżyna (36 km w jedną stronę),
  • pętla Koszalin – Strzekęcino – Wyszebórz – Policko (57 km),
  • Mielno – Parsowo – Biesiekierz – Koszalin (55 km),
  • Łazy – Darłowo (32 km w jedną stronę).

Dołączyć mogą też inne osoby – wystarczy jako taki rower, dobre chęci i dobrowolna wpłata na konto:

Rotary Club Elbląg 58 2030 0045 1110 0000 0417 0740 z dopiskiem „DLA AGATY”.

Każda złotówka się liczy.

Arbet | Prawdziwy styropian