ARBET Team znów kręci 600 km pomocy

17 maja 2023

Drużyna ARBET znów włączyła się w coroczny maraton pomocy rowerowej czyli 600 km pomocy. Razem kręcimy kilometry na rzecz Mikołaja. ARBET Team dołączył do akcji 600 km pomocy po raz pierwszy w 2021 roku, wspierając Szczepana Ligarę, dzielnego sportowca-amatora, który marzył o handbike’u (ręcznym rowerze). W kolejnym roku Team wspierał działania na rzecz Agaty Augusiak, […]

Drużyna ARBET znów włączyła się w coroczny maraton pomocy rowerowej czyli 600 km pomocy. Razem kręcimy kilometry na rzecz Mikołaja.

ARBET Team dołączył do akcji 600 km pomocy po raz pierwszy w 2021 roku, wspierając Szczepana Ligarę, dzielnego sportowca-amatora, który marzył o handbike’u (ręcznym rowerze). W kolejnym roku Team wspierał działania na rzecz Agaty Augusiak, walczącej o zachowanie sprawności koszalińskiej dziennikarki.

600 km dla Mikołaja

W 2021 roku inicjatywa Cezarego Bogdańskiego umożliwiła zebranie kilometrów wsparcia oraz złotówek na koncie zbiórki dla Szczepana. Rok później wsparciem objęta została Agata Augusiak, osoba w Koszalinie dobrze znana i rozpoznawana. Dzięki zbiórce mogła skorzystać ze specjalnych turnusów rehabilitacyjnych i to aż trzykrotnie.

W tym roku celem akcji jest ośmioletni Mikołaj, chłopiec, którego rodzice prowadzą bohaterską walkę o umożliwienie mu funkcjonowania. Zebrane środki pozwolą sfinansować turnusy rehabilitacyjne, które pomogą Mikołajowi pokonać kolejne bariery, jakie stawia przed nim życie. Celem akcji jest zebranie przynajmniej 8 tysięcy złotych.

Akcja rowerowa rozpoczęła się w ostatnią sobotę, 13 maja. Potrwa jak zwykle tydzień, a wpłaty przyjmowane są do 21 maja. Prócz organizatora, Cezarego Bogdańskiego, bohatera akcji sprzed 2 lat, Szczepana Ligary, w maratonie jadą też członkowie ARBETowego Teamu, a także wielu, spontanicznie dołączających koszalinian i mieszkańców okolicznych miejscowości. W maratonie jedno kółeczko zrobił też sam Mikołaj.

Akcja wciąż trwa, więc, aby dołączyć do akcji, wystarczy posiadać rower, mieć dobre chęci i… przeczytać opis tras na profilu 600 km pomocy na FB. A najważniejsze jest wpłacenie datku na konto zbiórki:

Rotary Club Elbląg Centrum

58 2030 0045 1110 0000 0417 0740

BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Elblągu

Z DOPISKIEM „MIKOŁAJ”

Arbet | Prawdziwy styropian