ARBET z kulturą i Grzegorzem Funke w Muzeum Ziemi Chełmińskiej

19 maja 2020

ARBET z kulturą w Muzeum Ziemi Chełmińskiej – czyli nadchodzi nowa wystawa Grzegorza Funke. Od 19 maja 2020 r. w Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Sali Mieszczańskiej Ratusza będzie możliwość zwiedzania indywidualnego wystawy czasowej „Portret ze świata”. „Portret ze Świata” Prezentowana od dziś wystawa jest częścią autorskiego projektu fotograficznego, który rozpoczął się w 1998 roku. Powstała […]

ARBET z kulturą w Muzeum Ziemi Chełmińskiej – czyli nadchodzi nowa wystawa Grzegorza Funke. Od 19 maja 2020 r. w Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Sali Mieszczańskiej Ratusza będzie możliwość zwiedzania indywidualnego wystawy czasowej „Portret ze świata”.

„Portret ze Świata”

Prezentowana od dziś wystawa jest częścią autorskiego projektu fotograficznego, który rozpoczął się w 1998 roku. Powstała kolekcja stanowi wybór z tysięcy zdjęć z archiwum fotografa, Grzegorza Funke. Każde z tych zdjęć to odrębna historia zapisana w jednym kadrze. Łączy je ogromna wiara autora w dobroć, miłość i poszanowanie drugiego człowieka.

Sam autor tak mówi: „My, Europejczycy często jesteśmy bardzo zarozumiali i myślimy, że tylko my jesteśmy pępkiem świata. To niestety nie jest prawdą w szczególności w ostatnim czasie. Na moich fotografiach staram się oddać klimat danego miejsca, przedstawić napotkanych ludzi w ich rzeczywistym otoczeniu, pokazać ich smutki i radości. Tak naprawdę wszyscy mamy te same problemy, bez względu na kolor skóry, narodowość czy miejsce zamieszkania.

Pierwszą wersję wystawy zaprezentowano 5 stycznia 2010 roku w Bibliotece Publicznej w Warszawie, od tamtego czasu odwiedziła wiele galerii na terenie Polski i Białorusi. Kolekcja, która prezentowana jest w Muzeum Ziemi Chełmińskiej, uzupełniona została o prace wykonane w ostatnich dziesięciu latach.

ARBET z kulturą i Funke w Muzeum Ziemi Chełmińskiej

Pierwotnie wernisaż wystawy zaplanowano na 2 kwietnia. Niestety z powodu pandemii ekspozycja musiała odbyć „kwarantannę”. Dlatego też można ją obejrzeć dopiero od dziś, Zapraszamy na indywidualnie zwiedzanie w godzinach otwarcia muzeum.

Organizacją wystawy od początku zajmuje się Agencja Zegart. Partnerem wystawy jest jak zwykle ARBET z kulturą.

O innych przedsięwzięciach prezentowanych w cyklu „z kulturą” przeczytać można na naszej stronie np. TU, TU i TUTAJ.

Arbet | Prawdziwy styropian