ARBET z kulturą na wystawie FALA

25 listopada 2019

Projekt ARBET z kulturą na wystawie FALA – czyli zdjęcia Grzegorza Funke w interdyscyplinarnym projekcie koszalińskim. Swoje prace w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Centrum Kultury 105 w Koszalinie prezentuje ponad kilkudziesięciu artystów, w tym Grzegorz Funke. Tożsamość – każdy z artystów rozumie to pojęcie odmiennie. Dlatego też na ekspozycji pojawiły się różne koncepcje, różne formy […]

Projekt ARBET z kulturą na wystawie FALA – czyli zdjęcia Grzegorza Funke w interdyscyplinarnym projekcie koszalińskim. Swoje prace w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Centrum Kultury 105 w Koszalinie prezentuje ponad kilkudziesięciu artystów, w tym Grzegorz Funke.

Tożsamość – każdy z artystów rozumie to pojęcie odmiennie. Dlatego też na ekspozycji pojawiły się różne koncepcje, różne formy wyrazu – no i, oczywiście, zdjęcia.

Wystawa

FALA 2019 to wystawa , na której można zobaczyć prace z dziedziny grafiki, malarstwa, rysunku, rzeźby,  instalacji oraz multimediów. Artyści wypowiadają się różnymi językami i za pomocą odmiennych mediów. Tym razem na wystawie twórcy zmierzyli się z pojęciem tożsamości.

Prace można oglądać do końca roku, od poniedziałku do piątku od 10.00 do 19.00, a w weekendy – od 15.00 do 17.00.

Funke

Wśród prac są fotografie Grzegorza Funke, czyli cały cykl, który fotograf poświęcił Janowi Kantemu Pawluśkiewiczowi. Na wystawie znajduje się zestaw zdjęć wykonanych jednego dnia, prezentujących różne twarze (tożsamości) Pawluśkiewicza. To zestaw będący częścią dużego projektu Jan Kanty Fotograficzny.

Grzegorz Funke jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, doktorem nauk technicznych, fotografem, dydaktykiem, podróżnikiem oraz współwłaścicielem Fabryki Styropianu ARBET. Przygodę z fotografią rozpoczął w 1966. Od lat tworzy „Portret Świata”, którego kolejne elementy są prezentowane m.in. w cyklu autorskich kalendarzy ARBETu. 23 sierpnia 2007 roku w Galerii Five o’clock w Kołobrzegu, odbył się wernisaż obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza pt „Sensy – Byty – Mary” i tam Funke spotkał Pawluśkiewicza. Jan Kanty okazał się znakomitym, inspirującym modelem w portrecie reportażowym. Był to początek projektu, który zrealizowany został w trakcie kolejnych wernisaży, przez dziesięć ostatnich lat. Tak powstało ponad 1000 zdjęć. Na wystawie FALA prezentowany jest zestaw 12 fotografii.

Zdjęcia z wystawy: Grzegorz Funke i Wojciech Felcyn.

Arbet | Prawdziwy styropian