ARBET z kulturą żegna Arkadiusza Sipa

14 stycznia 2020

ARBET z kulturą żegna Arkadiusza Sipa, a Grzegorz Funke dedykuje animatorowi darłowskiej kultury swoją najnowszą wystawę. Na początku 2020 roku po ciężkiej chorobie zmarł Arkadiusz Sip, wieloletni dyrektor darłowskiego ośrodka kultury. Sip był inicjatorem i animatorem festiwalu „Media i Sztuka”. Otwartą 10 stycznia wystawę fotografii Grzegorza Funke „Tak było” autor zadedykował zmarłemu działaczowi. ARBET z […]

ARBET z kulturą żegna Arkadiusza Sipa, a Grzegorz Funke dedykuje animatorowi darłowskiej kultury swoją najnowszą wystawę.

Na początku 2020 roku po ciężkiej chorobie zmarł Arkadiusz Sip, wieloletni dyrektor darłowskiego ośrodka kultury. Sip był inicjatorem i animatorem festiwalu „Media i Sztuka”. Otwartą 10 stycznia wystawę fotografii Grzegorza Funke „Tak było” autor zadedykował zmarłemu działaczowi.

ARBET z kulturą żegna Arkadiusza Sipa

Od lat projekt ARBET z kulturą był obecny na festiwalu „Media i Sztuka„. Fotograf Grzegorz Funke prezentował tam swoje kolejne wystawy i opowiadał o fotografii. Angażował się w to wydarzenie i jako gość i jako dokumentalista, uwieczniając wydarzenia festiwalu.

Na jednej z fotografii znalazł się dyrektor festiwalu, Arkadiusz Sip. To właśnie jego portret znajduje się na ważnym miejscu na najnowszej wystawie Grzegorza Funke w Filharmonii Koszalińskiej. Dlatego też to jemu autor zadedykował tę ekspozycję.

Wystawa można oglądać od 10 stycznia do 30 marca 2020. Na wystawie prezentowane są również portrety:  Henryka Gołębiewskiego, Czesława Mozila, Wojciecha Pszoniaka, Kingi Dębskiej, Grzegorza Miecugowa, Jerzego Bralczyka, Henryka Sawki, Władysława Kozakiewicza, Tomasza Sekielskiego, Michała Ogórka, Michała Niesiołowskiego, Anity Maszczyk, Wojciecha Karolaka, Ryszarda Jaźwińskiego, Arkadiusza Klimowicza, Andrzeja Mielcarka.

Arbet | Prawdziwy styropian