Wojewoda dziękuje ARBETowi za pomoc w trakcie pandemii

8 lipca 2020

Wojewoda dziękuje ARBETowi za pomoc w trakcie pandemii. Fabryka Styropianu ARBET otrzymała właśnie pisemne podziękowania od Wojewody Zachodniopomorskiego za swoją pomoc w trakcie pandemii. Dary przekazaliśmy  Wojewódzkiemu Szpitalowi w Koszalinie. Pomoc w trakcie pandemii W momencie ogłoszenia w kraju stanu pandemii, ARBET nie pozostał obojętny wobec problemów lokalnej społeczności i służby zdrowia. Dzięki szybkiemu kontaktowi […]

Wojewoda dziękuje ARBETowi za pomoc w trakcie pandemii. Fabryka Styropianu ARBET otrzymała właśnie pisemne podziękowania od Wojewody Zachodniopomorskiego za swoją pomoc w trakcie pandemii. Dary przekazaliśmy  Wojewódzkiemu Szpitalowi w Koszalinie.

Pomoc w trakcie pandemii

W momencie ogłoszenia w kraju stanu pandemii, ARBET nie pozostał obojętny wobec problemów lokalnej społeczności i służby zdrowia. Dzięki szybkiemu kontaktowi i chęci współpracy koszalińskiego szpitala, Fabryka udzieliła pomocy fundując placówce niezbędny sprzęt. ARBET wydał na ten cel jednorazowo ponad 114 tysięcy złotych.

Szpitalowi brakowało akurat monitora transportowego, pomp strzykawkowych oraz objętościowych z dodatkowym wyposażeniem. Sprawna koordynacja działań pomiędzy specjalistami ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie pozwoliła sfinalizować akcję w niecały tydzień.

Po udzieleniu pomocy Fabryka dołożyła starań, by rozpropagować apel o dalsze wsparcie, skierowany do polskich przedsiębiorców, a szczególnie branży budowlanej i ociepleniowej.

Wojewoda dziękuje ARBETowi za pomoc w trakcie pandemii

Kilka miesięcy później Fabryka otrzymała od Wojewody Zachodniopomorskiego podziękowania pisemne za pomoc w trakcie pandemii COVID-19. To dla ARBETu ważny dowód, że takie działania są potrzebne i docenianie.

Czas pandemii COVID-19 to sprawdzian. Przedstawiciel szpitala zaraz po otrzymaniu z ARBETu darów przekonywał, że sprzęt medyczny się szybko dekapitalizuje. Ponieważ jest wyjątkowo drogi, więc zakup jakiegokolwiek wyposażenia jest dla placówek służby zdrowia ogromną pomocą. Apel rzecznika Szpitala Wojewódzkiego, Cezarego Sołowija, jest wciąż aktualny: „Jeżeli ktoś zechciałby nas wesprzeć, to prosimy o kontakt, aby ta pomoc była w sposób właściwy wykorzystana i dedykowana pod konkretne, aktualne potrzeby szpitala„.

Dołączamy się do tego apelu.

Arbet | Prawdziwy styropian