Przed nami VI Międzynarodowa Konferencja ETICS

7 maja 2019

Już 9 maja br. rozpocznie się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS.  To najważniejsze, doroczne spotkanie polskiej branży ociepleń. VI Międzynarodowa Konferencja ETICS Uczestnicy debatować będą na temat bezpieczeństwa pożarowego ocieplonych elewacji, metod badawczych, certyfikacji i kontroli systemów ociepleń (ETICS) oraz aktualnych zagadnień legislacyjnych, technicznych i branżowych trendów. Obok polskich ekspertów wystąpią prelegenci z zagranicy: z Austrii, […]

Już 9 maja br. rozpocznie się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS.  To najważniejsze, doroczne spotkanie polskiej branży ociepleń.

VI Międzynarodowa Konferencja ETICS

Uczestnicy debatować będą na temat bezpieczeństwa pożarowego ocieplonych elewacji, metod badawczych, certyfikacji i kontroli systemów ociepleń (ETICS) oraz aktualnych zagadnień legislacyjnych, technicznych i branżowych trendów. Obok polskich ekspertów wystąpią prelegenci z zagranicy:

  • z Austrii,
  • Niemiec
  • i Ukrainy.

Dwudniowe wydarzenie odbędzie w Ożarowie Mazowieckim w centrum konferencyjnym MCC Mazurkas. Konferencję od 5 lat organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). To czołowa branżowa organizacja, zrzeszająca producentów systemów ETICS i komponentów. Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń popularyzuje systemy ociepleń () i . SSO, założone w 2003 roku przez 5 firm, dzisiaj zrzesza 30 podmiotów.  Stowarzyszenie realizuje projekty, które propagują wiedzę na temat systemów ociepleń wśród różnych grup odbiorców. Celem jest edukacja rynku. Dzięki tej działalności rośnie świadomość znaczenia jakości i kompletności stosowanych na elewacjach rozwiązań.

Pierwszego dnia konferencji zaplanowany jest panel dyskusyjny na temat bezpieczeństwa pożarowego budynków. Wezmą w nim udział przedstawiciele producentów systemów ociepleń, producentów styropianu i producentów wełny mineralnej.

Dokładny program VI Międzynarodowej Konferencji ETICS jest zamieszczony na stronie www.konferencjaetics.com.pl.

Bieżąca relacja z wydarzenia dostępna będzie na profilu SSO na Twitterze https://twitter.com/SSO_ocieplenia widocznym również na stronie Stowarzyszenia www.systemyocieplen.pl.

FS ARBET również będzie relacjonować przebieg konferencji na swoim profilu na FB, na Twitterze oraz na tej stronie. O konferencji w poprzednich latach przeczytać można m.in. TU.

Wśród grafik znaleźć można bieżący program konferencji.

Coś wiecej o ETICS..?

Od 1957 roku zaszły głębokie zmiany zarówno w stylu życia, jak i sposobie myślenia konsumentów. Na rynku pojawiło się wiele nowych materiałów a te istniejące od dawna ustawicznie ulepszano. Wyraźny postęp nastąpił także w samej technologii produkcji. Rozwój ETICS w dużej mierze jest wynikiem naturalnego dążenia człowieka do poprawy warunków życia. Tendencja ta sama w sobie nie wystarczyłaby by do nadawania rozpędu całej branży. Satysfakcja poszczególnych osób koreluje w dzisiejszych czasach z potrzebami globalnymi a co za tym idzie nasza gałąź przemysłu podlega konsekwentnie zmieniającym się wymaganiom prawnym. Te z kolei w dużej mierze stanowią odpowiedzi na współczesne problemy społeczne i środowiskowe.

Wymagania stawiane dziś budownictwu, w tym systemom ETICS, koncentrują się więc na niskoemisyjnej gospodarce o obiegu zamkniętym. Niemożliwym jest ich spełnienie bez uwzględnienia pokaźnej liczby wymagań choćby z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Arbet | Prawdziwy styropian