Pomoc dla Ukrainy organizowana przez Drużynę ARBETu

28 marca 2022

Drużyna ARBET to nie tylko osoby uprawiające amatorski sport w strojach z logo FS ARBET. Drużyna ARBET to empatyczna społeczność współpracowników, przyjaciół i znajomych Fabryki, która od lat działa na rzecz wspierania wielu szlachetnych inicjatyw. Sztuka, kultura, sport, integracja – tym zajmował się zawsze lokalnie ARBET Team. Dziś Drużyna organizuje pomoc dla Ukrainy.

Drużyna ARBET to nie tylko osoby uprawiające amatorski sport w strojach z logo FS ARBET. Drużyna ARBET to empatyczna społeczność współpracowników, przyjaciół i znajomych Fabryki, która od lat działa na rzecz wspierania wielu szlachetnych inicjatyw. Sztuka, kultura, sport, integracja – tym zajmował się zawsze lokalnie ARBET Team. Dziś Drużyna wspiera pomoc dla Ukrainy.

Osobiste zaangażowanie osób powiązanych z Drużyną ARBET pozwoliło na cotygodniową organizację pomocy humanitarnej dla naszych wschodnich sąsiadów. W każdy piątek z BH Jasło wyrusza konwój z darami, które dowożone są na przejście graniczne.

Pomoc dla Ukrainy

Dzięki zaangażowaniu wielu osób co tydzień do Jasła spływają transporty z pomocą humanitarną. Z całego kraju przysyłane są paczki z żywnością, ciepłą odzieżą i potrzebnym w Ukrainie sprzętem. W kartonach pakowanych w każdy piątek w Jaśle znajdują się środki opatrunkowe, leki, materiały  higieniczne, a także siatki maskujące, drony, agregaty prądotwórcze, powerbanki. Cenne są również produkty, o których na co dzień się nie myśli, jako o przydatnych na wojnie. Wśród nich m.in. folia ogrodowa i taśmy, dzięki którym można zaklejać wybite okna i uszczelniać dziury w ścianach.

Biuro Handlowe w Jaśle, dzięki osobistemu zaangażowaniu kierownika, Piotra Żurka, wysłało właśnie kolejny transport na granicę.

Pomoc jest cały czas potrzebna, więc osoby, które chcą się dołączyć do wysiłków jaślan, mogą skontaktować się bezpośrednio z tamtejszym Biurem Handlowym lub z skorzystać z możliwości kontaktu z jednym z pozostałych zakładów ARBETu.

Drużyna razem

FS ARBET przez całe lata buduje Drużynę ARBET. Do tej pory Drużyna z hasłem ARBET z kulturą promowała działania na rzecz społeczności lokalnych. Misją Drużyny była integracja lokalnych społeczności poprzez kulturę, sport i inne rodzaje aktywności. Nawet w pandemii Drużyna nie zaniedbała swojej misji. Teraz ARBET Team, nie zaniedbując sportu ani kultury, angażuje się w pomoc.

FS ARBET jako podmiot regularnie wspiera Ośrodek w Wandzinie. W trakcie pandemii Fabryka wspomogła finansowo szpital wojewódzki w Koszalinie. ARBET nagłaśnia, zachęca i wspiera każdą inicjatywę, mającą na celu zwrócenie uwagi na potrzeby lokalnych społeczności. Dziś Fabryka wspiera pomoc dla Ukrainy.

Arbet | Prawdziwy styropian