ARBET Team – przegląd sportowy pod koniec sezonu’21

3 września 2021

ARBET Team to projekt Fabryki Styropianu ARBET, rozwijający się jako część idei „ARBET z kulturą„. Celem Fabryki jest wspieranie społeczności lokalnych w taki sposób, by pozostawać z nim w bliskim kontakcie. Jednym ze sposobów na wsparcie jest propagowanie zdrowego trybu życia, sportu, rekreacji. Sportowy ARBET Team to nieformalnie związana ze sobą grupa pracowników i przyjaciół […]

ARBET Team to projekt Fabryki Styropianu ARBET, rozwijający się jako część idei „ARBET z kulturą„. Celem Fabryki jest wspieranie społeczności lokalnych w taki sposób, by pozostawać z nim w bliskim kontakcie. Jednym ze sposobów na wsparcie jest propagowanie zdrowego trybu życia, sportu, rekreacji.

Sportowy ARBET Team to nieformalnie związana ze sobą grupa pracowników i przyjaciół Fabryki Styropianu ARBET, zrzeszająca amatorów sportu. Łączy tych, którzy amatorsko uprawiają różne dyscypliny sportu. Całkiem sporą część Team’u stanowią kolarze.

Czego rowerowy Team dokonał w sezonie letnim 2021 i co jeszcze będzie się w tej dyscyplinie działo?

Rajdy i maratony

Sportowy sezon letni 2021 upłynął amatorom sportu pracowicie. Sportowcy z drużyny ARBET organizowali własne, indywidualne wyprawy, spontaniczne imprezy sportowe oraz brali udział w zorganizowanych, rozbudowanych eventach.

Przykłady? Dwuosobowy zespół Gołaszyniacy na szlaku organizuje kolejne rajdy w różnych regionach Polski, zwiedzając coraz to nowe szlaki. Podczas gdy Gołaszyniacy działają we dwójkę, Marek Miszker działa sam. Pracownik Fabryki pokonuje dziesiątki kilometrów, odkrywając coraz to nowe rejony wokół głównej siedziby ARBETu. Na handbike’u w barwach ARBET jeździ Szczepan Ligara.

Drużyna kolarzy terenowych z Koszalina, co tydzień pokonuje stałą trasę, tego lata wystawiła swoich zawodników i zawodniczki m.in. na dużym evencie w Świeszynie. Dziki Team z Kwidzyna uczestniczy w imprezach i organizuje własne, charytatywne. Działa też lokalna inicjatywa, jaką są Szosowe Czwartki w Koszalinie. Zawodników z logiem ARBET widziano nawet na pielgrzymce organizowanej jak zwykle przez naszego partnera handlowego, Peamco. Bez wątpienia to nie wszystkie inicjatywy.

Bez wątpienia godnym uwagi jest fakt, że w całej Polsce na drogach i bezdrożach widać zawodników w strojach ARBET Team.

Kolejna szansa dla ARBET Team

18 września szykuje się poważna impreza kolarska w Koszalinie. Vel0-Baltic Tour de Koszalin to duże wyzwanie dla miłośników dwóch kółek. Można spróbować rywalizacji nie tylko w kategoriach kobiety/mężczyźni/wiek, ale i w ramach drużyny ARBETowej.

Rejestrując się na zawody wystarczy podać przynależność do drużyny ARBET Team, by walczyć o nagrody w ramach Team’u. Dlatego też warto być pracownikiem, partnerem lub po prostu sympatykiem Fabryki.

Rejestracja dostępna jest TUTAJ.

Arbet | Prawdziwy styropian