Inicjatywy z kulturą w tle

16 lutego 2018

Projekt ARBET z kulturą zakłada promowanie niewielkich, lokalnych inicjatyw kulturalnych, sportowych i społecznych. Spiritus movens przedsięwzięcia jest Grzegorz Funke, jestem ze współwłaścicieli Fabryki, fotograf i ambasador kultury w Koszalinie i regionie. U progu 2018 roku ARBET z kulturą patronuje kilku ważnym inicjatywom. W ostatnią sobotę karnawału, 10 lutego, w Koszalinie odbył się coroczny bal charytatywny, […]

Projekt ARBET z kulturą zakłada promowanie niewielkich, lokalnych inicjatyw kulturalnych, sportowych i społecznych. Spiritus movens przedsięwzięcia jest Grzegorz Funke, jestem ze współwłaścicieli Fabryki, fotograf i ambasador kultury w Koszalinie i regionie. U progu 2018 roku ARBET z kulturą patronuje kilku ważnym inicjatywom.
W ostatnią sobotę karnawału, 10 lutego, w Koszalinie odbył się coroczny bal charytatywny, organizowany przez Rotary Koszalin. W zeszłym roku koszalińscy rotarianie zebrali 55 tysięcy złotych na leczenie retinopatii wcześniaków. W tym roku na równie szczytny cel – zbiórkę na rzecz Koszalińskiego Szpitala i zakup aparatury na oddział dziecięcy – Grzegorz Funke przeznaczył na aukcję kalendarz „Dzieci Świata” oraz album „Moja podróż”. Wszystkie te przedmioty zostały z sukcesem zlicytowane.

ARBET z kultura patronuje też projektowi „Fotografia z duszą”, inicjatywie mającej na celu popularyzowanie tego gatunku sztuki i przybliżanie sylwetek wybitnych fotografów. Co miesiąc, w każdą – wg planu – drugą środę miesiąca – odbywa się spotkanie w Kawiarni „Kawa z duszą”. Spotkanie inaugurujące odbyło się z Grzegorzem Funke, kolejne z zaś, na zaproszenie G. Funke – z Tomaszem Juszkiewiczem, fotografem, uczestnikiem oraz laureatem wielu konkursów branżowych, w tym Grand Press Photo 2017.

Z kolei w zakończonym niedawno konkursie „Miasto w oczach młodych” Grzegorz Funke był jurorem. To już drugi w krótkim czasie projekt zorganizowany wspólnie z młodymi ludźmi. Poprzednim było spotkanie z grupą stu entuzjastów sztuki z prestiżowego koszalińskiego I LO im. St. Dubois.

Więcej o ostatnich wydarzeniach w ramach ARBETu z kulturą znaleźć można TUTAJ.

Zdjęcia z konkursu „Miasto w oczach młodych” – Mikołaj Kobus. Zdjęcia ze spotkań w ramach projektu Fotografia z duszą – Radek Koleśnik oraz Wojciech Szwej. Zdjęcia ze spotkania z licealistami z profilu I LO im. Dubois.

Arbet | Prawdziwy styropian