„Jan Kanty Fotograficzny” w Wejherowie

21 listopada 2018

Jan Kanty jest graficzny, muzyczny, architektoniczny, plastyczny, mimiczny, tajemniczy, a na pewno FOTOGRAFICZNY. I tak się dzieje dzięki temu, że od kilku już lat Grzegorz Funke tworzy serię portretów w projekcie „Jan Kanty Fotograficzny”. Ostatnio w Wejherowie odbyła się kolejna wystawa projektu. Grzegorz Funke jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, doktorem nauk technicznych, fotografem, dydaktykiem, podróżnikiem oraz współwłaścicielem […]

Jan Kanty jest graficzny, muzyczny, architektoniczny, plastyczny, mimiczny, tajemniczy, a na pewno FOTOGRAFICZNY. I tak się dzieje dzięki temu, że od kilku już lat Grzegorz Funke tworzy serię portretów w projekcie „Jan Kanty Fotograficzny”. Ostatnio w Wejherowie odbyła się kolejna wystawa projektu.

Grzegorz Funke jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, doktorem nauk technicznych, fotografem, dydaktykiem, podróżnikiem oraz współwłaścicielem Fabryki Styropianu ARBET. Przygodę z fotografią rozpoczął w 1966. Od lat tworzy „Portret Świata”, którego kolejne elementy są prezentowane m.in. w cyklu autorskich kalendarzy ARBETu. 23 sierpnia 2007 roku w Galerii Five o’clock w Kołobrzegu, odbył się wernisaż obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza pt „Sensy – Byty – Mary”  i tam Funke spotkał Pawluśkiewicza. Jan Kanty okazał się znakomitym, inspirującym modelem w portrecie reportażowym. Był to początek projektu, który zrealizowany został w trakcie kolejnych wernisaży, przez dziesięć ostatnich lat. Tak powstało ponad 1000 zdjęć, a na wystawie prezentowane jest 19. Czy kiedyś zobaczymy ich więcej? To bardzo możliwe.

Wystawa

20 listopada odbyła się zapowiadana już przez nas wystawa w Wejherowie. W pięknych wnętrzach foyer Filharmonii Wejherowskiej miało miejsce kolejne wydarzenie w ramach „Jana Kantego Fotograficznego”. Wystawa była forpocztą wystawy Jana Kantego Pawluśkiewicza.

ARBET z kulturą był partnerem wydarzenia.

Arbet | Prawdziwy styropian