ARBET i Program „Czyste Powietrze”

16 marca 2020

ARBET i Program „Czyste Powietrze” – te dwa hasła łączą się integralnie. Przedstawiciele Fabryki Styropianu ARBET biorą udział w doradzaniu, jak skutecznie korzystać z dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”. Czy wiecie, jakie można mieć korzyści z termomodernizacji? Izolacja przegród to same korzyści: mniejsze wydatki na ogrzewanie czyli znaczna oszczędność na rachunkach, zdrowsze warunki życia […]

ARBET i Program „Czyste Powietrze” – te dwa hasła łączą się integralnie. Przedstawiciele Fabryki Styropianu ARBET biorą udział w doradzaniu, jak skutecznie korzystać z dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Czy wiecie, jakie można mieć korzyści z termomodernizacji? Izolacja przegród to same korzyści:

  • mniejsze wydatki na ogrzewanie czyli znaczna oszczędność na rachunkach,
  • zdrowsze warunki życia w ocieplanym budynku czyli cieplej, mniej wilgotno, a latem chłodniej,
  • mniej zanieczyszczeń do atmosfery czyli lepsze powietrze dla nas i naszych rodzin,
  • cisza – bo dobrze zaizolowany budynek odgradza nas od hałasu z zewnątrz oraz pomiędzy pomieszczeniami wewnątrz budynku.

Jak poprawić stan środowiska w Polsce?

To brzmi wręcz niewiarygodnie, ale wg niezależnych badań w Polsce głównym emitentem trujących pyłów czyli smogu jest budownictwo jednorodzinne. Spośród wszystkich budynków ponad 70% jest ocieplona słabo lub wcale. Źle ocieplony budynek wymaga mocnego ogrzewania, a i tak nie jest przyjazny dla swoich mieszkańców. Wymiana systemów grzewczych nie jest rozwiązaniem – takim rozwiązaniem jest kompleksowa termomodernizacja.

Dlaczego warto walczyć ze smogiem?

Smog skraca nam życie. Wszystkim – tym, którzy chronią środowisko i tym, którzy je trują. Onkolodzy alarmują w sprawie zwiększającej się liczby nowotworów u dzieci, pulmonolodzy w sprawie chorób płuc. Klimatolodzy wskazują związek pomiędzy smogiem a ocieplaniem klimatu. Z kolei ocieplanie klimatu powoduje, że zwiększa się ilość zachorowań np. na boreliozę i inne choroby odkleszczowe. Wg danych raportu NFZ „Analiza przyczyn wzrostu liczby zgonów w Polsce w 2017 roku” w ostatnich latach z powodu smogu umiera rocznie więcej niż 400 tysięcy osób.

ARBET i Program „Czyste Powietrze”

Fabryka Styropianu ARBET od dawna wspiera rynki lokalne, doradzając w sprawie możliwości związanych z programem „Czyste Powietrze”. Program daje możliwości znacznego zredukowania kosztów inwestycji termomodernizacyjnych. Sposobem na zapobieganie powstawania smogu jest zwiększanie tzw. efektywności energetycznej budynku, a wydatki z tym związane mogą być w części pokryte dzięki programowi. Do tzw. kosztów kwalifikowanych w programie  zalicza się wszelkie prace związane z demontażem istniejącego ocieplenia, okien i drzwi oraz materiały budowlane i prace związane z montażem nowej izolacji termicznej, nowej stolarki okiennej i drzwiowej.

Warto wspomnieć też o termomodernizacyjnej uldze podatkowej.

Prawdziwy Styropian ARBETu również można efektywnie wykorzystać w pracach termomodernizacyjnych.

TU znaleźć można kilka interesujących artykułów nt. termomodernizacji. Przykładowe tematy:

  1. Prawidłowa izolacja domu energooszczędnego
  2. Szary styropian – energooszczędna izolacja
  3. Termoizolacja w ociepleniu na ocieplenie

Również w serwisie ARBETu PrawdziwyStyropian.pl znaleźć można szereg artykułów fachowych, przydatnych inwestorom, wykonawcom i architektom. Wśród tematów są m.in. takie:

  1. TONOPIAN czyli jak skutecznie zaizolować stropy
  2. Na jakie parametry trzeba zwracać uwagę przy ocieplaniu ścian domów energooszczędnych?
  3. Jakie błędy popełnia się najczęściej podczas ocieplania dachów płaskich?

Arbet | Prawdziwy styropian