Sukces zaprzyjaźnionego przedsiębiorstwa

14 listopada 2016

Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer Sp. z o.o. Efektywną Firmą 2015.

aprzyjaźniona z ARBETem firma z Koszalina Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer Sp. z o.o. Koszalin znalazła się w gronie około 1600 firm budowlanych, które zyskały miano Efektywnej Firmy w 2015 roku. Kryterium był średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2013-2014 – minimum 5%. Link do artykułu tu: http://businessnow.pl/11451,efektywne-firmy-2015-pozostalych-firm-budowlanych.html.

PB KUNCER Sp. z o.o. jako druga firma w kraju zdecydowało się na budowę unikalnego wielorodzinnego bloku energooszczędnego. Do budowy wykorzystano m.in. nasze płyty.

Poszukiwano odpowiednich materiałów oraz technik budowlanych skutecznie przeciwdziałających stratom energii. Deweloper zajął się wyborem odpowiednich płyt styropianowych i wnikliwa analiza produktów dostępnych na rynku doprowadziła go do wybrania GRAFITu, Prawdziwego Styropianu z Fabryki Styropianu ARBET. Przy budowie do tej pory użyto: do izolacji posadzek TONOPIAN EPS 33/30, w ilości 100 m3, zaś do izolacji ścian płyty Fasada GRAFIT o grubości 17 cm, w ilości 268 m3 oraz Fasada GRAFIT o grubości 16 cm, w ilości 16 m3.

FASADA GRAFIT to płyty styropianowe o obniżonej lambdzie (0,031 W/m·K) – w porównaniu z tradycyjnymi płytami, FASADA GRAFIT po prostu izoluje lepiej. Umożliwia to stosowanie cieńszych płyt, bez utraty właściwości termoizolacyjnych, jakimi charakteryzuje się „grubszy” biały styropian. FASADA GRAFIT jest szczególnie polecana do termoizolacji budynków energooszczędnych i pasywnych, warta rozważenia tam, gdzie zbyt gruba izolacja może zmniejszyć walor estetyczny budynku. TONOPIAN zaś stosowany jest do izolacji akustycznej stropów od dźwięków uderzeniowych. Wbudowuje się go poprzez zastosowanie dwuwarstwowego układu zwanego podłogą pływającą.

Jak zapewnia dziś szef przedsiębiorstwa, Krzysztof Kuncer, mieszkańcy nowego bloku przetestowali już koszty eksploatacji swoich lokali pod względem gospodarki cieplnej i okazało się, że blok jest nawet cieplejszy niż sie spodziewano, a oszczędności większe, niż były zakładane.

Arbet | Prawdziwy styropian