Spotkanie autorskie – Funke w Szczecinie

21 listopada 2017

Spotkanie autorskie – Funke w Szczecinie czyli projekt ARBET z kulturą obecny również w programie edukacyjnym Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora. SHUS zorganizował dla swoich słuchaczy zajęcia koła fotograficznego. Studenci „trzeciego wieku” uczestniczą w nich, ucząc się często od podstaw technik fotograficznych. Zagadnienia techniczne to nie wszystko: seniorzy szukają też inspiracji i wsparcia swoich działań. W […]

Spotkanie autorskie – Funke w Szczecinie czyli projekt ARBET z kulturą obecny również w programie edukacyjnym Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora.

SHUS zorganizował dla swoich słuchaczy zajęcia koła fotograficznego. Studenci „trzeciego wieku” uczestniczą w nich, ucząc się często od podstaw technik fotograficznych. Zagadnienia techniczne to nie wszystko: seniorzy szukają też inspiracji i wsparcia swoich działań. W ramach zajęć udało się zorganizować spotkanie z przedsiębiorcą, podróżnikiem i twórcą – Grzegorzem Funke.

Edward Grzegorz Funke jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, doktorem nauk technicznych, fotografem, dydaktykiem, podróżnikiem oraz współwłaścicielem Fabryki Styropianu ARBET. Członek m.in. Związku Polskich Artystów Fotografików. Przygodę z fotografią rozpoczął w 1966. Od kilkunastu lat, razem z żoną Krystyną, realizuje autorski projekt fotograficzny Portret świata. Wielokrotnie nagradzany w konkursach krajowych i zagranicznych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Grzegorz Funke podzielił się z uczestnikami spotkania doświadczeniem, które może im w przyszłości pomóc inaczej spojrzeć na znane tematy. Jak mówi – ważniejsze od guzikologii jest patrzenie sercem. Spotkanie było też okazją, by przygotować nowy kalendarz Fabryki – już wkrótce w dystrybucji.

Arbet | Prawdziwy styropian