Sopot – nowa wystawa Grzegorza Funke

22 czerwca 2017

„VOYAGE” Jana Kanty Pawluśkiewicza oraz „Jan Kanty Fotograficzny” Grzegorza Funke.

10 lat temu w Galerii Five o’clock w Kołobrzegu, odbył się wernisaż obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza pt „Sensy – Byty – Mary” i tam nastąpiło spotkanie autora z fotografem Grzegorzem Funke. Funke stwierdził, jako portrecista, że Jan Kanty to znakomity model w portrecie reportażowym, a jego osobowość i wszechstronność w sztuce, bardzo go inspiruje. Był to początek projektu, który zrealizowany został w trakcie kolejnych wernisaży, przez dziesięć ostatnich lat. Tak powstał zbiór ponad tysiąca zdjęć, z których wybrano szesnaście.

Artyści razem udowadniają, że Jan Kanty jest graficzny, muzyczny, architektoniczny, plastyczny, mimiczny, tajemniczy, a na pewno FOTOGRAFICZNY.

Wystawa zdjęć została otwarta w 20 czerwca 2017 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wernisaż otworzył dyrektor PGS Zbigniew Buski , przybyła V-ce Prezydent miasta Joanna Cichocka-Gula, odpowiedzialna za kulturę i oświatę. Obecni byli także: Katarzyna Cybertowicz – kurator wystawy Jana Kanty Pawluśkiewicza, Jerzy Zegarliński – kurator wystawy Edwarda Grzegorza Funke, a także piosenkarka Hanna Banaszak, członkowie Gdańskiego Oddziału ZPAF, Barbara, Katarzyna i Robert Gauer, reprezentujący Wydawnictwo Kamera z Kołobrzegu i wielu zwiedzających.

Arbet | Prawdziwy styropian