Projekt ARBET z kulturą aktywizuje się latem!

28 czerwca 2022

Projekt ARBET z kulturą jest aktywny przez cały rok, ale najbardziej aktywizuje się w wakacje. Lato sprzyja aktywności kulturalnej i to bez względu na pogodę. U progu wakacji mają miejsce aż trzy imprezy, w które angażuje się Fabryka i jej pracownicy. Już teraz trwa duża impreza plenerowa w bliskim ARBETowi Darłowie. Następna będzie mieć miejsce […]

Projekt ARBET z kulturą jest aktywny przez cały rok, ale najbardziej aktywizuje się w wakacje. Lato sprzyja aktywności kulturalnej i to bez względu na pogodę. U progu wakacji mają miejsce aż trzy imprezy, w które angażuje się Fabryka i jej pracownicy.

Już teraz trwa duża impreza plenerowa w bliskim ARBETowi Darłowie. Następna będzie mieć miejsce 30 czerwca, a kolejna zacznie się w przyszłym tygodniu. Gdzie warto się wybrać w te wakacje i przy okazji spotkać ARBET z kulturą?

Zlot Pojazdów Historycznych w Darłowie

Zlot Pojazdów Historycznych to impreza cykliczna i bardzo widowiskowa. Miłośnicy militariów, historii i dobrej zabawy co roku spotykają się w Darłowie. Atrakcjami są stare, ale utrzymane w doskonałym stanie i sprawne czołgi, wozy bojowe i samochody wojskowe. Impreza przyciąga co dnia setki – a jeśli pogoda sprzyja to nawet tysiące – obserwatorów.

ARBET z kulturą zaznacza tu swoją obecność, a współorganizatorami są członkowie Drużyny ARBET.

Impreza potrwa do 3 lipca.

Wernisaż i wystawa w Świdwinie

W czwartek 30 czerwca będzie mieć miejsce kolejne wydarzenie, któremu patronuje Fabryka. W świdwińskim zamku otwarta zostanie wystawa z cyklu „Portret ze świata”. To wystawa podróżniczego dorobku Grzegorza Funke. Spotkanie z autorem będzie mieć miejsce 30 czerwca o 19.oo.

Grzegorz Edward Funke, jeden ze współzałożycieli Fabryki to biznesmen, inżynier – a także po prostu ciekawy świata artysta.

Przygodę z fotografią rozpoczął w 1966 r. w redakcji Ilustrowanego Magazynu Studentów Politechniki Gdańskiej „Kronika Studencka”. Fotografował między innymi Stana Borysa i Bizony, Czesława Niemena, Mirę Kubasińską, Czerwone Gitary i – dla kontrastu – wizytę prezydenta Charles’a de Gaulle’a w Gdańsku. Po latach wraz z żoną Krystyną rozpoczął podróże po świecie. Dzięki nim powstał bogaty materiał fotograficzny, prezentowany już na wystawach i wydawnictwach. To co widzimy na wystawie, to właśnie plon tych podróży.

Patronem jak zwykle jest ARBET z kulturą.

ARBET z kulturą oraz Festiwal Media i Sztuka

Od 7 do 10 lipca w Darłowie mieć miejsce będzie Festiwal Media i Sztuka, impreza, w którą FS ARBET angażuje się już nie pierwszy raz. Festiwalowi towarzyszyć będzie niezwykła wystawa Polskiej Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo. W Darłowie będzie można ją oglądać w dniach 4-25 lipca w centralnym punkcie miasta, przed Urzędem Miejskim.

Fabryka Styropianu ARBET jest partnerem miejskim tej wystawy.

Wydarzenia samego Fesiwalu będą odbywały się w 5 lokalizacjach, tj.:
  • w Hali Festiwalowej (Nabrzeże Portowe przy Marina Royale, Darłówko Zachodnie – parking przy wejściu na plażę, ul. Dorszowa),
  • w Małej Hali Festiwalowej,
  • na Rynku Miejskim w Darłowie,
  • również w Kinie Bajka w Darłowie (ul. Morska 56),
  • w Hotelu Lidia (Darłówko Zachodnie, ul. Dorszowa 3).
Co ważne, na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Podczas Festiwalu będzie można spotkać się z wieloma wybitnymi postaciami świata kultury i sztuki.

FS ARBET jest jednym ze sponsorów imprezy.

Arbet | Prawdziwy styropian