Prawdziwy Styropian użyty przy termomodernizacji obiektu Akwawit z Leszna

8 sierpnia 2022

Leszczyński obiekt Akwawit przechodzi modernizację, dzięki której mieszkańcy Leszna i okolic znów będą mogli z niego korzystać. W pracach przy obiekcie używane są płyty Prawdziwego Styropianu Fabryki Styropianu ARBET.

Leszczyński obiekt Akwawit przechodzi modernizację, dzięki której mieszkańcy Leszna i okolic znów będą mogli z niego korzystać. W pracach przy obiekcie używane są płyty Prawdziwego Styropianu Fabryki Styropianu ARBET.

Akwawit to obiekt doskonale znany mieszkańcom Leszna i okolic. To obiekt z długimi tradycjami, już prawie 150-letni. W ostatnich latach wydawało się, że czasy jego świetności minęły. Jednak w ubiegłym roku Akwawit znów stał się własnością miasta. Teraz właściciel zlecił prace, mające na celu przywrócenie blasku Akwawitowi.

Akwawit – 150 lat historii

Historia Akwawitu zaczęła się w 1879 roku. W obiekcie powstała fabryka spirytusu i przez wiele lat był to prężnie działający, nowoczesny zakład. Tak poważna firma musiała odkrywać ważną rolę w życiu mieszkańców miasta. Fabryka angażowała się we wspieranie różnych działalności, w tym sportu. Już w okresie przekształceń, tj. w 1993 roku, powstała tu jedna z najnowocześniejszych w tamtym czasie kryta pływalnia z licznymi atrakcjami.

Tego rodzaju aquaparków w tym czasie w Polsce nie było wiele. Tak więc obiekt cieszył się ogromną popularnością. Tak dużą, że postanowiono zadbać o noclegi dla gości pływalni. Wkrótce, w 1995 roku, na zapleczu aquaparku wzniesiono piękny hotel.

Czas mijał i atrakcyjność obu obiektów powoli bladła. W 2018 pływalnia w zasadzie zakończyła działalność. Miasto poczyniło kroki, by odkupić Akwawit od coraz mniej zainteresowanych budowlą właścicieli. W 2021 dobito targu. Teraz Akwawit czeka na nowe otwarcie.

Nowe czasy dla Akwawitu

Projekt pływalni opracowała Pracownia Architektoniczna ASPA z Wrocławia. Nowy właściciel zdecydował, że nie będzie czekać z rozpoczęciem prac. Tak więc remont niedawno ruszył. Prace realizuje Zakład Usług Ogólnobudowlanych Mirosław Miałkowski.

Istotną częścią inwestycji są prace termomodernizacyjne. Przy ich realizacji należy użyć płyty styropianowe. Analiza parametrów i jakości dostępnych na rynku płyt sprawiła, że wybór padł na płyty Prawdziwego Styropianu Fabryki Styropianu ARBET z zakładu produkcyjnego w Gostyniu.

Dostawcą płyt jest sprawdzony partner handlowy ARBETu, firma Peamco.

Więcej zdjęć z budowy już wkrótce na fan page’u ARBET z kulturą na Facebooku, gdzie na bieżąco można znaleźć wiele informacji z życia Fabryki: kulturalnych, sportowych i branżowych.

 

Arbet | Prawdziwy styropian