Prawdziwy Styropian ARBETu ociepla ważne inwestycje

24 maja 2021

Prawdziwy Styropian można aplikować w wielu miejscach. Znany jest inwestorom planującym prace ociepleniowe w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. Dziś Prawdziwy Styropian używa się też na wielkiej budowie szczecińskiego Stadionu Miejskiego Pogoni oraz w realizacji Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Dwie reprezentacyjne szczecińskie budowle o znaczeniu kulturotwórczym właśnie w tej chwili pną się w górę. […]

Prawdziwy Styropian można aplikować w wielu miejscach. Znany jest inwestorom planującym prace ociepleniowe w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. Dziś Prawdziwy Styropian używa się też na wielkiej budowie szczecińskiego Stadionu Miejskiego Pogoni oraz w realizacji Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

Dwie reprezentacyjne szczecińskie budowle o znaczeniu kulturotwórczym właśnie w tej chwili pną się w górę. W obu budowniczy sięgnęli po Prawdziwy Styropian ARBETu.

Szczecin i Prawdziwy Styropian

W tej chwili w Szczecinie realizuje się dwie ważne budowy. To Stadion oraz Morskie Centrum Nauki.

Prace na budowie Stadionu Miejskiego konsekwentnie posuwają się do przodu. Budowa trybun, etapy prac przy stropodachu – teraz zaś przyszedł czas na izolację wykonywaną za pomocą płyt Prawdziwego Styropianu. Do prac zastosowano produkty ARBETu do izolacji stropów i dachów tj. płyty PODŁOGA/DACH oraz specjalistyczny TONOPIAN.

Płyty PODŁOGA/DACH trafiły też na budowę Morskiego Centrum Nauki, innowacyjnej zarówno pod względem projektowym jak i w zakresie przeznaczenia budowli.

MCN wznosi się na Łasztowni, nad brzegiem Odry. Łasztownia to nietypowe miejsce w samym sercu Szczecina, niemal całkowicie zniszczone w 1944 r. To tu powstaje Morskie Centrum Nauki. MCN powołano jednogłośnie przez Radnych Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego prawie 4 lata temu. Centrum odwołuje się do dziedzictwa i działalności profesora Uniwersytetu Szczecińskiego, Jerzego Stelmacha. Dziś już można domyślić się przyszłego kształtu budynku. Gmach, przypominający ogromny statek, budzi wielkie zainteresowanie przechodniów. Ale zanim zaprosi ich do środka na zwiedzanie, musi zostać odpowiednio przygotowany. Dlatego też znalazły się w nim produkty ARBETu.

Płyty ARBETu

TONOPIAN EPS T 4,0 – te płyty stosuje się go dla izolacji akustycznej od dźwięków uderzeniowych, poprzez zastosowanie dwuwarstwowego układu zwanego podłogą pływającą. Pozwala to na doskonałe tłumienie dźwięków uderzeniowych i skutecznie chroni przed hałasem.

Z kolei płyty PODŁOGA/DACH stosuje się w aplikacjach wymagających przenoszenia średnich obciążeń mechanicznych. Dopuszczalne obciążenie użytkowe wg PN-EN 13163 (D.2): 24 kPa, tj. 2400 kg/m2. Są doskonałe m.in. do izolacji cieplnej miejsc takich jak podłogi, poddasza czy strychy w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej.

 

Arbet | Prawdziwy styropian