Konsumencki Medal Jakości 2015

27 maja 2015

Inwestorzy poszukują produktów najwyższej klasy.

Brązowy Konsumencki Medal Jakości właśnie trafił do ARBETu z Redakcji Strefy Gospodarki. To już czwarty z rzędu znak Konsumencki Lider Jakości dla Fabryki Styropianu ARBET. Tym samym kolekcja tych nagród w Fabryce powiększyła się: mamy już w dorobku Medal z 2012 (Srebrny), 2013 (Brązowy), wyróżnienie w 2014 oraz najnowszy Medal.

Medal za 2015 został przyznany Fabryce dzięki uznaniu rynku dla wysokiej jakości produktów. Marka „Prawdziwy Styropian”  zawiera w sobie oznaczenie faktycznej wartości wyrobów ARBETu. Wg FS ARBET „Prawdziwy” oznacza, że produkt jest taki, jaki powinien być.

W jaki sposób zakłady FS ARBET dbają o jakość?

Przy każdym zakładzie produkcyjnym FS ARBET znajduje się laboratorium. Rzetelnie i skrupulatnie realizowany jest program Zakładowej Kontroli Produkcji. ARBET Systemowo podchodzi do nadzoru nad sprzętem kontrolno-pomiarowym:

  • ma opracowany system wzorcowań, sprawdzeń i kalibracji urządzeń pomiarowych,
  • prowadzi badania porównawcze z jednostkami notyfikowanymi w celu dodatkowego uwiarygodnienia uzyskiwanych wyników badań.

Fabryka wyposażyła laboratoria w urządzenia do badań wszystkich istotnych właściwości styropianu. Prowadzi bieżącą kontrolę – natychmiast reaguje na potencjalne problemy produkcyjne. W FS ARBET pracuje wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem. Specjaliści z ARBETu biorą udział w pracach Komitetów Technicznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, co oznacza, że Fabryka na bieżąco aktualizuje metody badawcze, jeśli tylko normy zostaną zmienione. Stale szkoleni są pracownicy laboratoriów. Spełniane są wszystkie wymagania normy PN EN 13172 w zakresie Zakładowej Kontroli Produkcji. W Fabryce opracowano i wdrożono ponadnormatywną, wewnątrzzakładową Dodatkową Kontrolę Produkcji jako rozszerzenia obowiązkowej Zakładowej Kontroli Produkcji.

Więcej o jakości można przeczytać TUTAJ.

Konsumencki Lider Jakości 2014 to ogólnopolski program, organizowany przez Redakcję Strefy Gospodarki, niezależnego dodatku o zasięgu krajowym, dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną. Celem programu jest wyłonienie najbardziej cenionych przez klientów firm dostępnych na polskim rynku.

Arbet | Prawdziwy styropian