Konferencja ICiMB

13 stycznia 2020

Konferencja ICiMB czyli Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych to kolejne cykliczne wydarzenie, które organizuje ten podmiot. Profesjonaliści z Fabryki Styropianu ARBET przysłuchiwali się omawianym tam problemom „Aktualne uwarunkowania prawne, normowe i technologiczne dla producentów chemii budowlanej”. W ubiegłym roku ICiMB formalnie przekształciło się w instytut Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ i w tym roku organizatorem konferencji był […]

Konferencja ICiMB czyli Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych to kolejne cykliczne wydarzenie, które organizuje ten podmiot. Profesjonaliści z Fabryki Styropianu ARBET przysłuchiwali się omawianym tam problemom „Aktualne uwarunkowania prawne, normowe i technologiczne dla producentów chemii budowlanej”.

W ubiegłym roku ICiMB formalnie przekształciło się w instytut Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ i w tym roku organizatorem konferencji był już nowym podmiot.

Konferencja ICiMB

Aktualne uwarunkowania prawne, normowe i technologiczne dla producentów chemii budowlanej – ta konferencja, która odbywa się jak zwykle u progu roku w Bukowinie Tatrzańskiej, była dla naukowców Łukasiewicza okazją do spotkania z przedstawicielami biznesu oraz do wymiany informacji w branży. W wydarzeniu, które miało miejsce w dniach 7-9 stycznia 2020 wzięli udział przedstawiciele Instytutów Łukasiewicza czyli:

  • Instytutu Zaawansowanych Technik Wytwarzania,
  • Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych,
  • Instytutu Odlewnictwa,
  • Instytutu Metali Nieżelaznych.

Słuchaczami byli przedstawiciele polskiego przemysłu, w tym również z FS ARBET.

Dlaczego konferencje są potrzebne?

Wydarzenia takie jak seminaria, konferencje i zjazdy są ważnym przejawem wewnętrznego życia naukowego. ICiMB a obecnie SB Łukaszewicz pracuje w takim trybie od 2009 roku. Seminaria poświęcone prezentacji badań statutowych, projektów własnych celowych i badawczo rozwojowych odbywają się regularnie. Na seminariach prezentowane są również najnowsze światowe osiągnięcia publikowane w periodykach naukowych.

ARBET bierze udział w konferencjach

Fabryka istnieje już prawie XXX lat i jej doświadczenie wynika z długoletniego działania oraz poziomu wiedzy zatrudnionych specjalistów. Bez odpowiedniej wiedzy nie możliwe jest zbudowanie i funkcjonowanie przedsiębiorstwa w tak wymagającym otoczeniu. Dlatego też udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych oraz konferencjach istotnych dla branży ociepleń oraz branży budowlanej należy do priorytetów firmy.

Arbet | Prawdziwy styropian