Jubileusz – XXV lat ARBETu

20 września 2016

16 i 17 września miało miejsce wyjątkowe spotkanie.

W hotelu Jan w Darłówku spotkało się ponad 225 osób – pracowników i przyjaciół ARBETu. Była wspólna zabawa, zawody sportowe i uroczysty bankiet, na którym udało się gościć nawet prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego.

Prezydent przygotował dla ARBETu szczególne wyrazy uznania i wręczył je właścicielom i zarządowi firmy. Odczytano również list gratulacyjny z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Ważnym wydarzeniem było złożenie gratulacji najbardziej zasłużonym pracownikom – cztery osoby wraz z ARBETem świętowały srebrny jubileusz: Marzena Bilska, Urszula Bamburak, Józef Paćkowski i Renata Kadzińska.

Przypomnijmy: zaczęło się od małej, regionalnej fabryki w Koszalinie – dziś zakładów produkcyjnych jest pięć, w pięciu regionach Polski. Produkujemy doskonałej jakości płyty styropianowe, bloki styropianowe oraz kształtki. Co nas wyróżnia? To, że od początku istnienia przede wszystkim dbamy o najwyższą możliwą jakość produktu. Każda partia towaru podlega skrupulatnej, stałej kontroli we własnych laboratoriach, znajdujących się w każdym zakładzie.

Fabryka Styropianu ARBET od lat otrzymuje nagrody, które stanowią potwierdzenie klasy jej produktów. 3 lata z rzędu ARBET otrzymał znak Konsumencki Lider Jakości w ogólnopolskim programie, którego celem jest wyłonienie najlepszych, w opinii konsumentów, producentów na rynku. Ukoronowaniem działań ARBETu jest jedna z ostatnich nagród przyznanych Fabryce. Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2016 przyznała ARBETowi tytuł laureata w kategorii QI Product – za najwyższej jakości płyty styropianowe. Nagrodzono działania związane z wdrażaniem, a także promowaniem idei jakości we wszystkich aspektach działalności Fabryki, zwłaszcza w zakresie oferowanych produktów.

Inne nagrody? Jest ich sporo: firma zajęła również wysoką lokatę w rankingu 25-lecia firm III RP, prowadzonym przez dziennik Rzeczpospolita wraz z Bisnode – Fabryka znalazła się w elitarnym gronie polskich firm, które najlepiej poradziły sobie na rynku w ostatnich 25 latach. Tylko w ostatnim roku Fabryka otrzymała też tytuł Kreatora Budownictwa – nadając go, organizatorzy konkursu promują dobre praktyki i etyczne zachowania. Firmę cieszy też laur Złotej Siódemki Branży Ekologicznej 2015 za konsekwentne działania proekologiczne.

Plany na najbliższe lata zakładają dalsze skupienie się na jakości, wszelkie inwestycje w Fabryce idą właśnie w tym kierunku. FS ARBET chce być jak najbliżej klientów i dostarczać im doskonałe produkty.

Arbet | Prawdziwy styropian