Funke w Filharmonii Bydgoskiej

12 września 2017

Funke w Filharmonii Bydgoskiej – oto nowe wydarzenie kulturalne w ramach projektu ARBET z kulturą. 55. Bydgoskiemu Festiwalowi Muzycznemu towarzyszy wystawa „Jan Kanty Fotograficzny”. To już kolejna ekspozycja prac Grzegorza Funke. Dziesięć tak temu w Galerii Five o’clock w Kołobrzegu odbył się wernisaż obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza. Pawluśkiewicz i Funke spotkali się tam, wpadając na […]

Funke w Filharmonii Bydgoskiej – oto nowe wydarzenie kulturalne w ramach projektu ARBET z kulturą. 55. Bydgoskiemu Festiwalowi Muzycznemu towarzyszy wystawa „Jan Kanty Fotograficzny”. To już kolejna ekspozycja prac Grzegorza Funke.

Dziesięć tak temu w Galerii Five o’clock w Kołobrzegu odbył się wernisaż obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza. Pawluśkiewicz i Funke spotkali się tam, wpadając na wspólny pomysł. Funke stwierdził, jako portrecista, że Pawluśkiewicz to znakomity model w portrecie reportażowym, a jego osobowość i wszechstronność w sztuce bardzo go inspiruje. Był to początek projektu, który zrealizowany został przez 10 ostatnich lat w trakcie kolejnych wernisaży.

Tak powstał zbiór ponad tysiąca zdjęć, z których na wystawę wybrano szesnaście. Widać z nich, że Jan Kanty Pawluśkiewicz jest graficzny, muzyczny, architektoniczny, plastyczny, mimiczny, tajemniczy oraz FOTOGRAFICZNY.

Kuratorem wystawy jest Jerzy Zegarliński. Jej prezentacja w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart. Edward Grzegorz Funke jest absolwent Politechniki Gdańskiej, doktorem nauk technicznych, fotografem, dydaktykiem, podróżnikiem oraz współwłaścicielem Fabryki Styropianu ARBET. Członek m.in. Związku Polskich Artystów Fotografików. Przygodę z fotografią rozpoczął w 1966. Od kilkunastu lat, razem z żoną Krystyną, realizuje autorski projekt fotograficzny Portret świata. Wielokrotnie nagradzany w konkursach krajowych i zagranicznych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Arbet | Prawdziwy styropian