Czachorowo w fazie rozruchu technologicznego

6 lipca 2012

Fabryka Styropianu Arbet uruchamia nowy zakład w Czachorowie.

W Czachorowie, miejscowości tuż obok Gostynia w Wielkopolsce, powstał nowy zakład produkcyjny Fabryki Styropianu Arbet.
Budowę obiektu zrealizowano sporo przed zakładanym terminem – otwarcie planowano na mniej więcej kwiecień.
Roman Ostrowski, dyrektor ds. rozwoju Arbetu komunikuje dziś:
– Budowa fabryki została ukończona, maszyny zostały zainstalowane, trwa rozruch technologiczny, a my finalizujemy ostatnie sprawy formalne. Zakładamy, że park technologiczny będzie tu należał do jednych z najnowocześniejszych w Europie, tak jak w fabryce Przodkowie – do tej
pory najnowszej w Arbecie.
Lokalizacja fabryki w Czachorowie jest na tyle korzystna, i firma zakłada, że wpłynie na rozwinięcie ekspansji firmy na rynkach zachodnich, na których ARBET jest już obecny i ma dalsze plany rozwoju.
Produkcja w Arbecie organizowana jest „pod zamówienie” tzn. że przygotowywane są ilości precyzyjnie odpowiadające zamówieniu i dokładnie w takim terminie, jakiego wymaga klient. Nowa fabryka da całkowity komfort realizacji tych założeń.

Wydajność fabryki w Czachorowie planowana jest na 120 procent produkcji pobliskiej fabryki ARBETu w Gostyniu. Są też plany wdrożenia Zintegrowanego Systemu Zarządzania, który dotyczyć ma nie tylko najnowszych zakładów Arbetu, ale objąć ma wszystkie oddziały produkcyjne. Powierzchnia zakładu jest czterokrotnie większa niż w gostyńskiej fabryce. Powierzchnia produkcyjna – wzrosła ponad dwukrotnie.

Arbet | Prawdziwy styropian