Tak było – wystawa w Darłowie

17 lipca 2017

14 lipca odbył się wernisaż wystawy „TAK BYŁO” w ramach Festiwalu Media i Sztuka 2017 w Darłówku. Grzegorz Funke od lat realizuje swoją pasję fotograficzną i podróżniczą. Kolejne wystawy cyklu „Portret ze Świata” pokazywane są w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Niedawno, w ubiegłym roku, nowością była retrospektywna wystawa podsumowująca drogę artysty „Moja […]

14 lipca odbył się wernisaż wystawy „TAK BYŁO” w ramach Festiwalu Media i Sztuka 2017 w Darłówku.

Grzegorz Funke od lat realizuje swoją pasję fotograficzną i podróżniczą. Kolejne wystawy cyklu „Portret ze Świata” pokazywane są w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Niedawno, w ubiegłym roku, nowością była retrospektywna wystawa podsumowująca drogę artysty „Moja podróż – przez sześć kontynentów do Swisłoczy”. Udział fotografa w Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie w 2016 był okazją do kolejnych podsumowań, ale okazał się również metodą na zdobycie nowych doświadczeń artystycznych.

W 2017 na Festiwalu Media i Sztuka Grzegorz Funke otworzył wystawę „TAK BYŁO”. To zupełnie nowy projekt – seria portretów gości poprzedniego Festiwalu, fotografia zaskakująca, nieplanowana i świeża. Zdjęcia eksponowane na ścianach i sztalugach można oglądać w terminalu pasażerskim w Darłówku. Na fotografiach rozpoznać można m.in. Wojciecha Pszoniaka, prof. Bralczyka, Henryka Sawkę czy Władysława Kozakiewicza.

Wernisaż prowadził redaktor Andrzej Mielcarek, wydawca Miesięcznika Prestiż.

Grzegorz Funke zadedykował swoje dzieło swojemu przyjacielowi, Janowi Rosenkiewiczowi, znanemu w Darłowie pasjonatowi żeglarstwa, zasłużonemu nauczycielowi w Zespole Szkół Morskich w Darłowie, szkutnikowi, zmarłemu nagle w maju br.

Partnerem wystawy jest Fabryka Styropianu ARBET.

Arbet | Prawdziwy styropian