ARBET włącza się w charytatywną akcję Gaszyn Challenge

24 czerwca 2020

ARBET włącza się w charytatywną akcję Gaszyn Challenge, zorganizowaną na rzecz chorych dzieci. To proste – wystarczy zrobić kilka ćwiczeń, nagrać je i wpłacić drobną kwotę na rzecz wybranego chorego dziecka. Dwa oddziały ARBETu już zostały włączone do akcji. Gaszyn Challenge Jako pierwszy zbiórkę środków dla małego chłopczyka, chorego na rdzeniowy zanik mięśni, rozpoczął strażak […]

ARBET włącza się w charytatywną akcję Gaszyn Challenge, zorganizowaną na rzecz chorych dzieci. To proste – wystarczy zrobić kilka ćwiczeń, nagrać je i wpłacić drobną kwotę na rzecz wybranego chorego dziecka. Dwa oddziały ARBETu już zostały włączone do akcji.

Gaszyn Challenge

Jako pierwszy zbiórkę środków dla małego chłopczyka, chorego na rdzeniowy zanik mięśni, rozpoczął strażak z Gaszyna. Tak zaczęła się akcja #GaszynChallange. Dzięki pierwszym pompkom i kilku złotym w zbiórce pojawiła się ogromna kwota, tyle ile trzeba było uzbierać na wyjazd do USA i innowacyjną terapię. Okazało się, że chętnych do pomocy jest więcej i że potrzebujących jest więcej. Akcja więc trwa.

Zasady Gaszyn Challenge są proste. Nominowane osoby, instytucje lub firmy muszą wykonać 10 pompek, 10 przysiadów lub 10 pajacyków, a następnie wpłacić minimum 5 zł od uczestnika akcji. Jeśli nie chcą „pompować”, po prosu wpłacają minimum 10 zł na zbiórkę. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby.

Uczestnicy akcji nagrywają filmy i umieszczają je później w serwisach społecznościowych.

ARBET włącza się w charytatywną akcję Gaszyn Challenge

Już dwa zakłady ARBETu wzięły udział w Gaszyn Challenge. Jako pierwsze zostało nominowane Przodkowo, jako drugi – Gostyń. Obie akcje prowadzili kierownicy biur handlowych: Paweł Różycki i Paweł Piotrowski. W obu wypadkach załogi wykonywały pompki, a w Gostyniu również przysiady.

Szczegółowe relacje zostały umieszczone na profilu ARBET z kulturą na Facebooku.

To nie pierwsze działania charytatywne ARBETu. W tym roku Fabryka jako podmiot wsparła Szpital Wojewódzki w Koszalinie, dokonując zakupu sprzętu na kwotę ponad 110 tysięcy złotych. Od lat Fabryka wspiera ośrodek Solidarni Plus w Wandzinie.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Wpłat można dokonywać na rzecz następujących dzieci:

Antonina Popławska – Tosia

Kajetan Gatzke – Kajtuś

Franek Kępa – Franio

Hania Łączkowska

Mia Kurtuldu

Sandra Wolniak

Daria Szepietowska

Zosia Paczwa

Hanna Poczobut

Arbet | Prawdziwy styropian