ARBET ponownie Gazelą Biznesu

9 stycznia 2020

ARBET ponownie Gazelą Biznesu – Fabryka znalazła się w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm. „Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. W Polsce ranking sporządza dziennik „Puls Biznesu”, nieprzerwanie od 2000 roku. Od 2001 FS ARBET znajduje się na liście Gazel. Jak zostać Gazelą Biznesu? Gazela Biznesu to […]

ARBET ponownie Gazelą Biznesu – Fabryka znalazła się w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm.

„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. W Polsce ranking sporządza dziennik „Puls Biznesu”, nieprzerwanie od 2000 roku. Od 2001 FS ARBET znajduje się na liście Gazel.

Jak zostać Gazelą Biznesu?

Gazela Biznesu to tytuł równoznaczny z prestiżem. Dlatego też tytuł ten jest świetną rekomendacją w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. Wyróżnienie obiektywnie wskazuje reputację i wiarygodność przedsiębiorstw, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów. Aby otrzymać tytuł firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk.

Jak ARBET staje się Gazelą Biznesu?

Fabryka Styropianu ARBET otrzymała tytuł Gazeli Biznesu już po raz siódmy. Pierwszy raz już w 2001 roku, siódmy – w 2019. Weryfikacją zajęli się analitycy wywiadowni gospodarczej Coface Poland. Zespół ekspertów weryfikuje także firmy uhonorowane tytułem Gazeli w minionych latach. Ta precyzyjna analiza i poszukiwanie najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w segmencie MSP czyni ranking wyjątkowym wśród innych zestawień tego typu.

Kryteria 20. edycji Rankingu GAZELE BIZNESU 2019

W każdej edycji rankingu badane są wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W bieżącej edycji weryfikowane były wyniki osiągnięte w okresie 2016, 2017 i 2018.

O tytuł Gazeli Biznesu 2019 może ubiegać się firma, która spełnia wszystkie poniższe kryteria:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2016 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś (ARBET niedługo będzie obchodzić XXX rocznicę istnienia),
  • w roku bazowym 2016 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy  3 a 200 mln złotych,
  • w latach 2016-2018 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży oraz ani razu nie odnotowała straty,
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów, przekazując dane do Coface albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).
Arbet | Prawdziwy styropian